Yabancı Dil Atölyesi (Online)

Yabancı Dil Atölyesi

Ana dilden farklı olarak yeni bir dil öğrenmek hafızanın güçlenmesini, bakış açısının gelişmesini, üçüncü bir dili daha kolay öğrenmeyi sağlarken kişinin kendine güveninin artmasını, farklı kültürleri daha yakından tanımayı, yeni insanlarla iletişim kurmayıda kolaylaştırmaktadır. Dil öğrenirken oluşan bu değişim birey için yeni kapıların aralanmasına da imkan sağlayacaktır. Yeni iş imkanı, yeni bir okul, farklı dillerdeki eserleri rahatça okuyabilme gibi pek çok avantaj sağlayan yabancı dil eğitimi,deneyimsel öğrenme kulübünde daha eğlenceli daha kolay ve daha pratik bir şekilde öğrenilecektir.
Öğrenciler yıllar boyu okullarda yabancı dil eğitimi almalarına rağmen yeterli düzeyde konuşma, okuma ve yazma seviyesine ulaşamamaktadır. Genellikle teorik bilgilerden öteye geçemeyen dil eğitimi, yabancı dil atölyesinde farklı bir boyut kazanacak. Deneyimsel eğitim sistemine göre verilecek eğitimlerle öğrenci yabancı dili deneyimleyerek öğrenecektir. Böylece edindiği bilgiler daha kalıcı olacak ve yabancı dil öğrenmenin zor olduğuna ilişkin önyargılarda kırılacaktır.

Atölye Nerede Olacak:
Turgut Özal Kültür Merkezi,
Adnan Menderes Gençlik ve Kültür Merkezi,
Yunus Emre Bilgievi
Ömerli Kültür Merkezi
Başvuru Şartları:
- Çekmeköy’de ikamet etmek
- 4.5.6. ya da 7. sınıf öğrencisi olmak
- Matematik, Yabancı Dil, Fen Bilimleri ve Türkçe Atölyeleri bir bütün olarak tercih edilecektir. Deneyimsel Öğrenme Kulübünü tercih eden öğrencinin bu 4 atölyenin tamamına katılımı zorunludur.