Hobi Kulübü

Ahşap Atölyesi

Ahşap atölyesi 10-18 yaş grubundaki öğrencilerin bir nesneye şekil vermelerini, yeni ürünler ortaya çıkarabilmelerini, zihin dünyalarındaki fikirleri somut bir şekilde yansıtabilmelerini ve farklı perspektifleri değerlendirerek yeni bir bakış açısı oluşturabilmelerini sağlayacaktır. Eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek derslerde; ahşap,çocukların ve gençlerin ellerinde yeni bir şekle, bir sanat eserine ya da orijinal bir tasarıma bürünecek. Atölye çalışması el becerisinin yanı sıra çocukların ve gençlerin kreatif yönlerinin ortaya çıkmasına katkı sağlayacaktır.

Atölye Nerede Olacak:
Çekmeköy Belediyesi Sultançiftliği Ek Hizmet Binası
Başvuru Şartları:
- Çekmeköy’de ikamet etmek
- 10 ila 18 yaş aralığında olmak

Epoksi Atölyesi

Epoksi yüksek yapıştırma gücü ve kimyasal direnci ile bilinen plastik bir malzemedir. Bu özelliği dolayısıyla da kullanım alanı oldukça geniştir. Uzay ve havacılık sanayisi, otomotiv sanayisi, müzik aletleri üretimi, elektronik ve elektrikli bileşenler gibi sektörlerin yanı sıra günümüzde pek çok insanın hobi amacıyla kullandığı epoksiyle takı ürünleri ve gündelik hayatta kullanılabilecek dekoratif eşyalar da yapılmaktadır.

Atölyeye katılan gençler hem epoksi hakkında bilgi sahibi olacak hem de epoksinin kullanım alanlarına ilişkin eğitim alacak. Epoksi atölyesi, öğrencilerin kreatif ürünler üretmesinive yenilikçi yönlerinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Atölye Nerede Olacak:
Çekmeköy Belediyesi Sultançiftliği Ek Hizmet Binası
Başvuru Şartları:
- Çekmeköy’de ikamet etmek
- 15 ila 18 yaş aralığında olmak

Drama Atölyesi

Çocukların farklı alanlarda gelişimlerinin desteklendiği atölye ortamıdır. Atölye çalışmalarında doğaçlama, role girme, oyun gibi drama teknikleri kullanılmaktadır. Yaratıcı drama, tiyatro ve eğitim teknikleri temelinden inşa edilen bir yöntemdir.

Başvuru Şartları:
- Çekmeköy’de ikamet etmek
- 4.5.6. ya da 7. sınıf öğrencisi olmak

Çocuk Pilates

Çocuklarda hareket algısının gelişmesi, fiziksel gelişimlerinin doğru şekilde yapılanması için çocuk pilatesi önemlidir. Pilates sayesinde sağlıklı bir omurgaya, sağlıklı eklem ve kas yapısına sahip olunur.
Bedensel gelişim ve eklem sağlığı dışında çağımızın en yaygın hastalıklarından birisi obezitedir. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte artık yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda, hareket etmeyi unutmakta ve bunu bir yaşam biçimi haline getirmektedir. Bu durum ve yanlış beslenme alışkanlıkları sadece yetişkinleri değil çocukları da etkilemektedir.
Kontrolsüz yeme alışkanlığının giderek artması, hareket etmeyi unutan bir beden, özellikle çocukları tehdit etmektedir. Bedensel ve ruhsal gelişimin desteklenmesi için tıpkı yetişkinler gibi çocukların da hayatlarını kontrol altına almaları gerekir.

Başvuru Şartları:
- Çekmeköy’de ikamet etmek
- 7 -14 Yaş arası olmak